Forum official premii.idle.ro
Bun Venit!

Staff-ul premii.idle.ro te roaga sa te inregistrezi/connectezi !

Ai nevoie de admin? PM:| man4premii |
Forum official premii.idle.ro
Bun Venit!

Staff-ul premii.idle.ro te roaga sa te inregistrezi/connectezi !

Ai nevoie de admin? PM:| man4premii |
Forum official premii.idle.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Problema AMX MODX !!!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Piggeon
Private [Rank 2]
Private [Rank 2]
Piggeon


Numarul mesajelor : 24
Puncte : 5557
Data de inscriere : 27/08/2009
Localizare : Pitesti

Problema AMX MODX !!! Empty
MesajSubiect: Problema AMX MODX !!!   Problema AMX MODX !!! Icon_minitimeDum Sept 13, 2009 3:53 pm

Astazi am intrat pe server, am lipsit 3 zile am fost plecat la tara am muncit pe acolo, in fine ... am intrat pe server si am avut surpriza sa vad ca playerii tipau in gura mare "andre codat !", bun asa ca m-am gandit hai sa-i dau un blind si daca il ia il spectez si dupaia pozele.

Bun, am intrat in consola cand am scris amx_blind andre, serverul imi zice:"sunt mai multi clienti care corespund argumentului tau". Bun am zis sa incerc cu mi-a zis Ange si am scris din nou in consola amx_blind "andre", serverul din nou aceasi poveste cu aceasi propozitie. Am incercat cred ca de 10 ori aceasi comanda, am luat-o si pe litere si pe silabe si nimic.

Serverul intreg tipa:"andre wall", "piggeon ai admin si nu faci nimic". In fine am incercat sa-i schimb numele unei jucatoare [nYc]andreeya si din nou aceasi poveste, nu mergea chiar daca scriam cu ghilimele. Intrebarea mea e ... cad se rezolva chestia asta ? Adica Ange te-am rugat daca poti sa bagi un plugin prin care sa vedem si noi adminii printr-o comanda ip-ul unui jucator !


Sper sa se rezolve cat mai repede, in rest toate bune si frumoase ! Fabolous a comentat la mine, eu intr-un acces de furie i-am zis:"Fabolous daca mai comentezi o data la mine te rad de pe server !" , dar nu i-am facut nimic. In fine lui Fabolous i-a mers sa-i dea ban de 2 ori la rand !

Aaaa si ca uitasem Ange explica-le si astora care e beleuau cu chestia de mai sus ca TNS imi tipa ca nu's in stare sa dau un ban !

Ciao !
Sus In jos
Guest
Vizitator




Problema AMX MODX !!! Empty
MesajSubiect: Re: Problema AMX MODX !!!   Problema AMX MODX !!! Icon_minitimeDum Sept 13, 2009 6:36 pm

pai in cazu asta,o rogi frumos pe andreea sau pe cel care are in continutul numelui aceleasi litere,etc sa isi schimbe 1 minut numele sau il schimbi tu amx_nick nume numenou,ca andreya de care zici tu mai are si un tag,adica [nyc] ,deci amx_nick nyc "alt nume" ,amx_destroy andre ,amx_nick alt "[nyc]Andreya (sau cum il avea) sau si`l schimba singura si e gata problema.
La chestiile astea degeaba folosesti ghilimele in cazul in care vrei amx_destroy(ban etc).
Si ca sa`ti dau un raspuns foarte direct folosesti amx_kickmenu,iti apare acolo o lista in stanga ,si ai niste numere,cu numele jucatorilor,apesi 1 23 4 etc care`l vrei tu,numarul care coincide cu numele jucatorului,si`l da afara.HF
Sus In jos
Piggeon
Private [Rank 2]
Private [Rank 2]
Piggeon


Numarul mesajelor : 24
Puncte : 5557
Data de inscriere : 27/08/2009
Localizare : Pitesti

Problema AMX MODX !!! Empty
MesajSubiect: Re: Problema AMX MODX !!!   Problema AMX MODX !!! Icon_minitimeDum Sept 13, 2009 7:25 pm

Stiam de amx_kickmenu, dar ma gandeam sa scap de el definitiv Smile
Sus In jos
RepLaY^
Gunnery Sergeant [Rank 5]
Gunnery Sergeant [Rank 5]
RepLaY^


Numarul mesajelor : 155
Puncte : 5991
Data de inscriere : 18/06/2009
Localizare : VasLui

Problema AMX MODX !!! Empty
MesajSubiect: Re: Problema AMX MODX !!!   Problema AMX MODX !!! Icon_minitimeMier Oct 21, 2009 2:39 pm

este si amx_banmenu Wink
Sus In jos
Guest
Vizitator




Problema AMX MODX !!! Empty
MesajSubiect: Re: Problema AMX MODX !!!   Problema AMX MODX !!! Icon_minitimeMier Oct 21, 2009 2:42 pm

banmenu are bug,ia juma de sv ban daca incerci asta
Sus In jos
nebulae
Private
Private



Numarul mesajelor : 15
Puncte : 5532
Data de inscriere : 27/08/2009
Localizare : cluj napoca

Problema AMX MODX !!! Empty
MesajSubiect: Re: Problema AMX MODX !!!   Problema AMX MODX !!! Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 12:22 am

pune nickul intre ghilimele.... tine mereu.....
ex: amx_blind "andrei"
Sus In jos
nebulae
Private
Private



Numarul mesajelor : 15
Puncte : 5532
Data de inscriere : 27/08/2009
Localizare : cluj napoca

Problema AMX MODX !!! Empty
MesajSubiect: Re: Problema AMX MODX !!!   Problema AMX MODX !!! Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 12:23 am

la ban si destroy habar nu am Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Problema AMX MODX !!! Empty
MesajSubiect: Re: Problema AMX MODX !!!   Problema AMX MODX !!! Icon_minitime

Sus In jos
 
Problema AMX MODX !!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» o problema!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum official premii.idle.ro :: Premii Community :: Discutii Generale-
Mergi direct la: